Stožice so nas spomnile na Kranj: ena blagajna, kiosk in betonski kolos za 300 ljudi! Triglav? "Vsi radi igrajo z nami!" je prepričan trener. Ima prav: dokler stojimo tako, da branimo pol igrišča (pripomba s tribune), nas ni težko izigrati. Dejansko pa smo se ob porazu 0:3 vrnili nazaj, nekam v junij, julij - začeli smo testirati domače fante in ostale. Zakaj je Mlakar na tribuni Perović (fantu je treba močno priporočiti gorenjsko ligo kot začetek prodajanja znanja nogometa Slovencem...) in Lavrinci in podobni povsem fejst fantje igrajo, ve samo dragi bog (=beno+Misijanemogoče sta tu všteta)! Bukara je podal za gol, odlično izpeljal še eno akcijo ob koncu tekme, Peternel je bil prvi polčas tam kjer bi moral biti že leto in pol: privajanje na prvo ligo kjer je lahko zraven! Pa še kdo iz mladinske ekipe - Udovič, na primer. Toda navijači imamo svoje poglede, mi pa smo se spomnili priprav kjer je Triglav odigral z Bitnjami in Žirmi, še dve malo bolj močni tekmi in to je to, da smo dobili Bobna, Đajića ipd. - izgubili pa Šujico, brata Poplatnik,Naziča ipd itd. Zdaj pa bi se fantje šli "začetek priprav" - potem, ko smo lekcijo dobili dobesedno na vsaki tekmi? Zdaj bi delali ekipo? Zdaj bi delali selekcijo s fanti, ki jih poznamo 10 let in ene 10 dni, kot se reče? Zdaj bi se šli konkurenco v prvi ligi? Zdaj bi kadrovali in presojali? Danes je 19.avgust!!!! Tragičnost početja z ekipo Triglava še enkrat prikliče v spomin zakonitost, ki ji težko oporekaš tudi "od zunaj" (pa ni mišljena Komenda): če nimaš denarja, zadržiš domače izkušene (=Dolžan, Stojnič, Poplatnik st. ipd.) + dodaš domače potencialne (Šujica, Poplatnik ml.,Nazić, Djukić,Peternel, Bojić ipd. itd.)! In imaš najcenejšo in domačo ekipo za prvo ali katerokoli ligo. Lidjan in Topić prej, Đajić,Perović, Lavrinc, Boben ... zdaj pa so ogledalo športne politike, ki je ni! Mimogrede: trener Kosič je v polčasu zamenjal včeraj tistega igralca, ki je ob zadnjem gostovanju udaril soigralca....