
Poskus, da bi Matjaž Rakovec vsilil vsem nam še en »park« oziroma ozelenil Slovenski trg, je za zdaj propadel. Kako je mogoče zavrniti nekaj ekološkega, zelenega, z resolucijami ipd. vseh vrst pojasnjenega in zato – dobrega?
Zelo preprosto in natančno lahko odgovorim: ker se to upira zdravemu razumu! Ker isti župan »izgublja« mednarodne dogodke zdaj že kar serijsko – pa je bilo to mesto po njih bolj znano kot po njem in bo očitno tako ostalo. Ta oblast pač teh dogodkov ni /več/ prepoznala kot ustreznih za sloves mesta in to je podlaga, da so kranjski organizatorji obupali. Obenem pa je res v nebo vpijoč paradoks, da arhitekturno dediščino neke ploščadi v osmih letih ni uspel prenoviti kljub načrtom, denarju – malo proč pa bi začel z novim dejanjem »parkomanije«!?
To je dejansko tragičen izplen oblasti »gurmana in vagabunda«, ki je v osmih letih obletal na naše stroške »pol sveta« ! Končno je mestni svet vsaj enkrat pokazal, da so tam ljudje, ki smo jih izvolili kot tudi župana zato, da mislijo s svojo glavo in ne, da preprosto kimajo in dvigajo roke in potem morda dobijo kako drobtinico v obliki prenovljenega kegljišča, na primer. Zamisel o več zelenja seveda ni ne slaba, ne škodljiva. Je pa pomembno kdo te nove zamisli prodaja in ponuja. Če je to tisti, ki domala niti ene večje obljube v sedmih letih ni uspel spremeniti v izboljšavo za svoje someščane in someščanke, je treba biti res previden. Posebej zato, ker bomo v teh dneh ponudili še eno zgodbo na to temo….Ozeleniti Slovenski trg in ne po letih obljub urediti ploščad pred stavbo mestne občine sta dve skrajnosti za odgovor na vprašanje, kakšno oblast hočemo?
Do volitev je ob počitniškem mrtvilu malo časa. Kot vedno bodo še rezanja trakov ob pridobitvah v slavo te oblasti. To je navada domala vseh županov v vseh občinah. Toda: če si sedem let potoval po svetu, organiziral pojedino kot promocijo, trosil obljube, je težko v nekaj mesecih popraviti vtis, narediti iz sebe uspešnega vodjo, kajne?
Ampak: to so pač samo vprašanja posameznika, odločamo pa vsi volivci….Zato je treba končno v Kranju odločati=voliti z razumom. Do zdaj se nam to ni skoraj nikoli posrečilo…..
Miran Šubic, občan, ki sprašuje: kdaj si bo kdo v "predsobi" pred občino zlomil nogo na pasteh, ki nam jih nastavlja župan Kranja in njegova oblast, ki brez sramu za to neoznačeno in nevarno prkirišče zaračunava parkirnino?