
Česar ne zmorejo Rakovec/Veselinovićevi uradniki, zmore en sam podjetnik iz Šenčurja: komu gre javni denar iz vaših žepov?
Nasilje mladostnikov je pereč problem in to povsod. Da je temu tako tudi v Kranju, morda niti ne bi vedeli, če ne bi župan Matjaž Rakovec predlagal novega projekta o tem problemu. Podlaga: nov posel podjetja Smartconsult iz Šenčurja oziroma njihov izdelek! Svetniki in svetnice so tokrat potegnili »ročno zavoro« in niso izglasovali posla, ki izpostavlja model s katerim je uspešen Smartconsult:


Tak model terja posle do 40 000 evrov kjer so za naročil(nic)o dovolj tri ponudbe. In najboljšo v nekaj primerih seveda odda Smartconsult. Da se zgodba ponavlja, dokazuje, da se je s to obliko ukvarjal nadzorni odbor MO Kranj že leta 2023 oziroma 2024. Glavni akterji: Tomaž Lanišek in Matjaž Rakovec kot zagovornika posla kjer je omenjena tudi uradnica Ida Bibič. Preberite nekaj ugotovitev nadzornikov/LETO 2024, URADEN DOKUMENT/


Kot smo že zapisali, prejema isto podjetje po cca 4000 evrov vsak mesec. Za kaj in kako? Odgovore čakamo in jih bomo seveda objavili. Lahko pa zapišemo, da ima uprava pod vodstvom Bojana Veselinovića preko 100 uradnikov – a občini pri projektih redno svetuje podjetje z enim samim zaposlenim in ustanovljeno 2023….Referenece? To = Smartconsult in tudi tokrat se pri projektu v zvezi z nasiljem mladih pojavlja z občinske strani – Ida Bibič. Naključje? Tudi na odgovor, koliko smo (če smo že) plačali za tole, še čakamo….

V dokaz, da imamo (ne)sposobne uradnike in uradnice pa tale dejstva: Smartconsult in gospod Posedel sodelujeta s svojimi storitvami na res različnih področjih…od mladostniškega nasilja do razsvetljave…Naključje ali posledica dejstva, da tega ne zmore stotnija od nas redno in dobro plačanih uradnic in uradnikov – presodite sami!

začetek...2022...gospod Posedel še SP...Tomaž Lanišek pa že udeležen


ps
Koliko je še takih »smartconsultov«, ki so prejemniki javnega denarja iz naših žepov? Koliko je projektov, študij, analiz ipd., ki jih ne zmorejo za to v rednih službah plačani ampak jih je treba oddati »zunanjim izvajalcem«!? Koliko našega denarja na ta način odteče iz mestne, naše blagajne? Odgovorov ne poznamo, a se trudimo zanje….ker celoten »scenarij« teh in takih poslov pomeni ponavljanje in seveda prihodke za tiste, ki do teh poslov pridejo. Eni in isti? Tudi. Na en in isti način? Tudi.