Treba je priznati, da kranjski šport malo peša...a to ne sme biti posplošena ocena: IMAMO IZJEMNE MLADE LJUDI, LUKA KOVAČIČ JE EDEN OD NJIH! Dosežki so za navadne smrtnike skoraj nedoumljivi, a moramo biti ponosni na športno družino. Oče je (bil) zapisan košarki in je športni pedagog, mama je novinarka - trije otroci pa vsak po svoje jemljejo šport kot pomembno vsebino življenja in Luka je res opozoril nase....

Brat Bine je bil pri mlajših selekcijah kot nogometaš Triglava tudi reprezentant in kapetan mladinske ekipe ene od tistih zadnjih generacij, ki je še potrjevala nogometno šolo - zdaj je vse v sivem podprečju. Toda podvigi, ki jih uprizarja Luka, so v znaku mladosti in izzivov - konec koncev je šport en sam, kajne?